Božićna priredba u Matičnoj školi

Autor: Martina Pavičić Barberić, 17. 12. 2012.

17. prosinca 2012. povodom Božića-blagdana mira i ljudske dobrote održali smo priredbu učenika RN i PN MŠ u školskom holu prigodno uređenom od strane učitelja likovna kulture Zdravka Damjanovića i učenika PN.

Zbor i tamburaški orkestar PN (pod vodstvom učitelja Zdravka Kolara) započeli su program pjesmom U to vrijeme godišta.

Učenice 3. razreda Mateja Čukman i Marcela Lozančić vodile su prigodni program. Pripremila ih je učiteljica Željka Ribarić.

Zbor i tamburaši su nadalje izveli i pjesme Radujte se narodi i Svim na zemlji mir, veselje.

Recitatorska družina 3. razreda (pod vodstvom učiteljice Željke Ribarić) recitirala je Zimsko veče i oponašala zvuk zime.

Ritmička družina 1. razreda s kapama Djeda Božićnjaka plesala je na pjesmu Od Božića do Božića pod vodstvom učiteljice Maje Golubić.

Dramska družina 4. razreda prikazala nam je svoje Stablo božićnih želja pod vodstvom učiteljice Monike Evaj.

Učenice 7. razreda izvele su igrokaz Božić, doba prave čarolije… pod vodstvom knjižničarke Martine Barberić, a napisala ga je učenica Božica Kos.

Ravnateljica Dragica Jugović obratila se prigodnim riječima pred kraj programa.

Na samom kraju su voditeljice čestitale nadolazeće blagdane s naglaskom na stih „Svim na zemlji mir, veselje…“, a Tena Maričić i Luka Klimeš (učenici 5. razreda) podijeli su bombone prisutnima.

Tako smo prizvali duh Božića…

Fotografije pogledajte u fotogaleriji.