Dan Osnovne škole Trnovitica

Autor: Martina Pavičić Barberić, 31. 5. 2013.

Proslavili smo Dan Osnovne škole Trnovitica 24. svibnja 2013. Počeli smo kulturno-umjetničkim programom naši učenika, nastavili sportskim igrama učenika i učitelja, a završili domjenkom za učenike, učitelje i  goste.

Učenici 4. razreda Marija Čukman i Leo Pazdrijan vodili su nas kroz kulturno-umjetnički program.

Najprije nam se obratila ravnateljica Dragica Jugović s osvrtom na uspjehe učenika  naše škole u školskoj godini 2012./2013., a kasnije i načelnik Općine Velika Trnovitica Ivan Marković prigodnim riječima.

Tamburaški orkestar i zbor su nas uveli u kulturno-umjetnički program himnom, zatim pjesmom Šumi, šumi javore i skladbom Ples iz Pokuplja, a nadalje su nas razveselili i pjesmom Lepe ti je Zagorje zelene te skladbom Polka  pod vodstvom učitelja Zdravka Kolara.

Učenici 2. razreda pokušali su nam odgovoriti na pitanje Kako djeca rastu? pod vodstvom učiteljice Ivane Majdak.

Ritmička družina 1. razreda pokazala nam je najprije kako plešu kauboji i indijanci, a kasnije i zeko, pod vodstvom učiteljice Maje Golubić.

Učenici 3. i 4. razreda Područne škole pokazali su nam kako se Zločesti Pero odlučio popraviti pod vodstvom učitelja Zdravka Ređepa.

Ritmička družina Područne škole najprije se rasplesala  na kiši, a zatim na pjesmu A night like this pod vodstvom učiteljice Ivane Kapuste.

Učenici 6. razreda recitalom su predstavili Voćku poslije kiše Dobriše Cesarića pod vodstvom učiteljice Gordane Ščrbačić.

Dvije učenice 7. razreda su izrecitirale stihove o novoj plovidbi i djetinjstvu Dobriše Cesarića pod vodstvom učiteljice Martine Barberić.

Učenici 3. razreda otpjevali su Kako dozvati druga pod vodstvom učiteljice Željke Ribarić.

Dramska družina  4. razreda pokazala nam je Kako se riješiti loših ocjena pod vodstvom učiteljice Monike Evaj.

Troje učenika 3. razreda pokazalo nam je Neobično zubarsko iskustvo pod vodstvom učiteljice Željke Ribarić.

Na kraju kulturno-umjetničkog programa svi su pozvani na sportske igre učenika i učitelja na školskom igralištu i razgledavanje fotografija u holu škole s ostvarajima naših učenika u školskoj godini 2012./2013.

Fotografije pogledajte u našoj fotogaleriji.